Kaip įdiegti SSL


Norint apsaugoti savo interneto svetainės vartotojus, būtina įdiegti SSL sertifikatą. Anot „Google“, paieškos varikliai SSL laiko vienu iš SEO faktorių. Tai paprastas, bet labai svarbus svetainės kūrimo etapas. Kadangi svetainės perduodama informacija yra apsaugota, tai suprantama, jog SSL būtina įdiegti į kiekvieną interneto svetainę.

Svetainė, kurioje nėra SSL sertifikato, mėgstama vagišių, nes iš tokios svetainės labai paprasta ir visiškai nesunku gauti jūsų banko kortelės duomenis ar slaptažodžius. Tarkime, prisijungiate prie to paties nesaugaus belaidžio interneto ir siunčiate duomenis svetainėje, kuri neturi SSL, tai labai nesunkiai jūsų duomenys gali patekti į blogas rankas. Tokia situacija gali nutikti kavinėje ar bet kurioje kitoje viešoje vietoje, bendro naudojimo patalpose.

Kadangi Let’s Encrypt leidžia nemokamai susikurti SSL ir jį naudoti savo svetainėje, tai būtų tiesiog neprotinga jo neturėti.

Kas yra SSL sertifikatas?

Prieš nurodant kaip instaliuoti SSL, reikėtų paaiškinti, kas tai yra. Sertifikatas – tai daug mažų failų, kurie saugoja informaciją, keliaujančią iš serverio pas klientą ir atgal. Tai apsaugo abi puses nuo informacijos vagystės ar modifikavimo. Jis gali puikiai apsaugoti elektroninę parduotuvę ir jos pirkėją nuo kreditinės kortelės duomenų vagystės.

HTTPS (Hyper Text Transfer Protocol Secure) yra dalis nuorodos (URL), kuri pažymi, ar svetainė turi sertifikatą. Bet kokiu atveju būtina žiūrėti naršyklėje, ar yra spynelė prie svetainės adreso. Protokolą galima nesunkiai pakeisti, tačiau jeigu nėra sertifikato, naršyklė tokia kaip „Mozilla“, aiškiai parodys, ar saugu.

Taip turi atrodyti saugi svetainė:

Kaip jis mus apsaugo?

Apsaugos funkcija atliekama labai paprastai – informacija, kuri yra perduodama iš kliento į el. parduotuvę ir atgal yra šifruojama. Jos neįmanoma perskaityti neturint rakto. Galima sakyti, informacija yra užrakinama, kaip spyna ar seifas.

Kaip įdiegti SSL sertifikatą į svetainę?

Šiam pavyzdžiui naudosime Let’s Encrypt sertifikatą, WordPress TVS, Interneto vizijos serverį ir Really Simple SSL įskiepį.

Žingsniai, kuriuos reikės atlikti:

Aktyvuoti SSL sertifikatą

 • Tiesiog prisijunkite prie „Direct admin“ paskyros.
 • Tada paspauskite „SSL Certificates“ ir atkreipkite dėmesį, ar sertifikatas yra įgalintas, tai patvirtins žinutė – „SSL is currently enabled for this domain“.
 • Jeigu SSL nėra įgalintas, spauskite „You can enable it here“. Ir tiesiog įgalinkite.
 • Grįžkite į „SSL Certificates“, pažymėkite (uždėkite varnelę) „Free & automatic certificate from Let’s Encrypt“. Ir spauskite „Save“.
 • Tai gali užtrukti, tad ramiai palaukite, kol gausite žinutę „Certificate and Key Saved“.
 • Viskas, ši dalis baigta.

Integruoti SSL į WordPress

 • Paprasčiausiai įdiegiame naują įskiepį Really Simple SSL;
 • Jį aktyvuojame;
 • Ir kadangi SSL serveryje yra aktyvuotas, tiesiog paspaudžiame “Go ahead, activate SSL!”
 • Gali tekti prisijungti iš naujo, tačiau viskas – SSL aktyvuotas.
 • Jūsų svetainė yra saugi!

Pabaigai

Tikėtina, kad nebuvo labai sudėtinga įdiegti SSL sertifikatą, tačiau dabar galite būti ramūs dėl savo lankytojų saugumo. Žinoma, neliksite nepastebėti ir „Google“ – tikrai gausite daugiau autoriteto savo interneto svetainei. Už tokį darbą specialistai gali paprašyti iki 100 €. Patiems pasidaryti visada smagiau.

Tikiuosi, kad straipsnis patiko ir gavote vertingų naujų žinių. Būtų smagu, jei pasidalintumėte su draugais.

Interneto svetainės

Comments are disabled.