Svarstote kurti interneto svetainę ir domitės kokią turinio valdymo sistemą (TVS) pasirinkti? Leiskite pasidalinti savo patirtimi dirbant su „WordPress“. Žinau, kad girdėjote daug apie šią turinio valdymo sistemą, gali būti, kad ir negatyvių atsiliepimų. Aš ir pats girdėjau, bet iš patirties galiu pasakyti, kad dažniausiai tą informaciją skleidžia žmonės, kurie neturi supratimo apie „WordPress“. Teko dirbti ir su „Drupal“, „Joomla“, tad turiu su kuo palyginti. Jokiu būdu negaliu tvirtinti, kad kažkuri yra geresnė ar prastesnė. Tiesiog „WordPress“ labiausiai išvystyta ir populiariausia. Ši sistema turi plugin‘ą ar temą bet kuriai reprezentacinei, informacinei svetainei ar el. parduotuvei. Šiame straipsnyje pasidalinsiu savo sukauptomis žiniomis apie „WordPress“.

Kas yra turinio valdymo sistema?
Turinio valdymo sistema, dar vadinama TVS, tai programa, kuri padeda vartotojams kurti, tvarkyti ir administruoti turinį savo interneto svetainėje. Tam nereikia jokių programavimo įgūdžių, nes valdymas yra pritaikytas vartojimo paprastumui.
Paprastai tariant, TVS yra įrankis kurti tinklapius, neturint gilesnių IT žinių. Nereikia visko programuoti pačiam vartotojui. Tiesiog pasirenkate temą, instaliuojate reikiamus plugin‘us ir turite interneto svetainę.
Užuot praleisdami daug laiko kuriant savo turinio valdymo sistemą, galite sutaupyti daugybę laiko ir gauti netoli tobulumo išdirbtą produktą. Tad galite daugiau laiko skirti turinio ruošimui. Žinoma, yra projektų, kuriems kuriame TVS patys, nuo nulio. Tam naudojame Laravel karkasą.
Žemiau rasite kelias populiariausias sistemas, kurias esu naudojęs. Kaip jau turbūt supratote, mano rekomendacijos linksta į „Worpdress“ pusę.
Populiariausios turinio valdymo sistemos

Kodėl WordPress?
Kaip minėjau, šiuo metu dirbu tik su „WordPress“. Ir priežastis, kodėl taip yra, labai paprasta. Pirmiausia, tai visiškai nemokama, atviro kodo sistema. Temų ir įskiepių pasirinkimas tiesiog įspūdingas. Optimizacija paieškos varikliams (SEO) yra išdirbta tikrai stipriau, nei kitų turinio valdymo sistemų. Daugiau nei 35 % pasaulio interneto svetainių buvo sukurtos naudojant „WordPress“ ir skaičiai tik auga. Tokia statistika daug pasako apie esamų vartotojų nuomonę ir atsiliepimus.
SEO gyvenimą palengvinantys plugin’ai (NEMOKAMI):

„Wordpress“ turinio valdymo įrankis (Page Builder)
Savo darbuose dažnai naudoju “WP Bakery” page builderį, “Visual Composer”. Pasitelkus šį plugin‘ą galima savaitės programavimo darbus atlikti per dvi dienas. Išmanant šią technologiją, priekinė dalis (front-end) gali būti atlikta be programavimo žinių. Norint aukštesnio lygio dizaino, prireiktų CSS žinių. „WordPress“ išleido savo numatytą turinio kūrimo įrankį Gutenberg. Tikiu, kad ilgainiui jis taps išmanesnis ir turės daugiau funkcijų, tačiau šiai dienai „Visual Composer“ lenkia jį labai stipriai.

Optimizuoti „Wordpress“ SEO
Paruošti „WordPress“ svetainę „Google“ paieškai yra paprasta, bet nelengva. Viršuje paminėti plugin‘ai prisideda labai smarkiai. Žinoma, turinys yra karalius šiais laikais, tačiau techninė dalis privalo būti tvarkinga. Jokiu būdu nesakau pulti instaliuoti visus plugin‘us iš eilės, jie gali ir pakenkti svetainės krovimo greičiui. Kiekvienas projektas unikalus ir jam reikia tik tam tikrų įskiepių.

WordPress šablonai (themes)
Įspūdingo dizaino temos gali būti įsigytos “Themeforest“. Kainos prasideda vos nuo 2 USD. Renkantis temą, siūlyčiau rinkis iš TOP’ų, kuriuos rasite čia. Rinktis reikia temas, kurios jau turi turinio valdymo įrankį „Page Builder“ arba visiškai atitinka Jūsų pageidavimus. Kitu atveju, teks mokėti programuotojui dideles sumas, kad viską perdarytų. Toks prastas sprendimas dažnai kainuoja tiek, kiek unikalus projektas su šablono rezultatu.

Informacija apie projektą
„WordPress“ buvo pradėtas kurti 2003 metais, kūrėjų Mike Little ir Matt Mullenweg. Rinkoje akivaizdžiai trūko elegantiškos, puikios architektūros tinklaraščių platformos. Šiandien „WordPress“ yra sukurta naudojantis PHP ir MySQL, su GPLv2 licencija.
„WordPress“ atviro kodo projektas įsibėgėjo labai sparčiai ir auga iki šiol – remiamas talentingų, atsidavusių programuotojų, dizainerių, mokslininkų, rašytojų ir kitų. Ši sistema suteikia galimybę bet kuriam žmogui dalintis ir kurti turinį. Ir pasaulinės klasės naujienų portalai, ir mažos bendruomenės tinklaraštis naudojasi šia sistema. Ne tik žmonės, turintys programavimo įgūdžių, gali kurti labai unikalius projektus, bet ir paprastas vartotojas gali kurti „Out of the box“.